RSS

Świadectwa

11-18.08.2013r. Popowo Letnisko po raz kolejny był czasem Bożego błogosławieństwa w czasie naszych rekolekcji:

Ksiądz Darek: Czujmy się wolni w dzieleniu świadectwem, może to być słowo, świadectwo, taniec – jak czujecie.

Asia:  A ja chcę podzielić się słowem: Jr 31, 7-14: Powrót : 7 To bowiem mówi Pan: „Wykrzykujcie radośnie na cześć Jakuba, weselcie się pierwszym wśród narodów! Głoście, wychwalajcie i mówcie: „Pan wybawił swój lud, Resztę Izraela!” 8 Oto sprowadzę ich z ziemi północnej i zgromadzę ich z krańców ziemi. Są wśród nich niewidomi i dotknięci kalectwem, kobieta brzemienna wraz z położnicą: powracają wielką gromadą. 9 Oto wyszli z płaczem, lecz wśród pociech ich przyprowadzę. Przywiodę ich do strumienia wody równą drogą – nie potkną się na niej. Jestem bowiem ojcem dla Izraela, a Efraim jest moim [synem] pierworodnym. Pomyślność powracających z niewoli   10 Słuchajcie, narody, słowa Pańskiego, głoście na dalekich wyspach, mówiąc: „Ten, co rozproszył Izraela, zgromadzi go i będzie czuwał nad nim jak pasterz nad swą trzodą”. 11 Pan bowiem uwolni Jakuba, wybawi go z ręki silniejszego od niego. 12 Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu i rozradują się  błogosławieństwem Pana: zbożem, winem, oliwą, owcami i wołami. Życie ich będzie podobne do zroszonego ogrodu i nigdy już sił im nie zbraknie. 13 Wtedy ogarnie dziewicę radość wśród tańca, i młodzieńcy cieszyć się będą ze starcami. Zamienię bowiem ich smutek w radość, pocieszę ich i rozweselę po ich troskach. 14 Kapłanom dostarczę obficie tłuszczu, a naród mój nasyci się błogosławieństwem” – wyrocznia Pana. Dziękuję Bogu za obfitość tego czasu. Za Bożą Miłość. Za cuda, których dokonał. Za otwarte serca kapłanów, księdza Darka i księdza Łukasza, których Bóg postawił na naszej drodze. Za wszystko chwała Panu.

Leszek:   W kontekście tego słowa te rekolekcje to jest dla mnie powrót do miejsca, z którego wyszedłem. Jest dla mnie przedziwne, że tu się z wami swobodnie czułem i dzięki temu Duch Święty lepiej we mnie pracował. Chcę wam podziękować. Chcę podziękować Bogu, że dał ducha orzeźwienia. Chwała Panu.

Marcin: Powiem tak „Czasami czuję wielki strach, że oto mija mój najlepszy czas.” Czasem jest ten strach przed mymi demonami. Słowo, które wziąłem jak przyjechałem na rekolekcje: Jr 1, 19 „Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię zwyciężyć, gdyż Ja jestem z tobą – wyrocznia Pana – by cię ochraniać”. Te demony mnie nie zwyciężą !

Ksiądz Darek: Chcę cofnąć  się do mego ubiegłorocznego świadectwa na zakończenie rekolekcji, gdy powiedziałem, że jesteście szczególną dla mnie grupą. W różnych obszarach życia przylgnąłem do was. Dziękuję  Bogu za was, za obecność moich przyjaciół, za głębokie więzi, w które wszedł Jezus. Ten czas był najlepszy na rekolekcje. Każdy dzień miał różne odsłony w byciu dla was  kapłanem, bratem, starszym lub młodszym w wierze, wujkiem, ojcem, kiedy Wojtka nie było. Przyjmijmy te rekolekcje jako dar od Boga. Wierzę, że one wydadzą owoce. Stworzyliśmy przykład wspólnoty, która pochyliła się nad dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy Kościołem, który troszczy się o przyszłość dzieci, dajemy przystęp Jezusowi do dzieci. Jest to dla nas nowe odkrycie, obdarowanie, aby to był nie tylko FAJNY czas, ale przede wszystkim BOŻY czas podsycania, umacniania naszej wiary, aby to światło się rozpalało. Każda z osób tutaj jest BEZCENNA.   

Marta: Dziękuję, że mogłam tu doświadczać Bożej Miłości, dziękuję za waszą miłość, za wasze otwarcie. I mój mąż też jest wdzięczny. Jesteście otwarci. Cieszę się, ze mój brat mógł też  tu być.

————————————————————————————————————————————————

  • Od 11 do 18 sierpnia 2012r. byliśmy na rekolekcjach w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym CARITAS w Popowie Letnisko. Można wejść na stronę: http://www.caritaspopowo.pl, kliknąć hasło: Dziś w Ośrodku i obejrzeć nasze zdjęcia oraz zapoznać się z krótkim tekstem.

Świadectwa (Imiona lub nazwiska zostały umieszczone za zgodą autorów wypowiedzi)

Asia:  Dziękuję Bogu za ten czas. Jestem Mu wdzięczna za każdą osobę, którą tu przyprowadził, za cuda, które tu uczynił, za Jego plan, za to, że zatrzymał tu niektóre osoby i nie wypuścił wcześniej, za dotknięcie mego męża. Wierzę, że Pan Bóg sam zaprosił i zgromadził tu te osoby, które wybrał. Miałam ogromną radość przy organizacji tych rekolekcji. Gdybym mogła, to bym związała wszystkich, zapakowała i tu przywiozła, ale modliłam się cały czas, aby to Pan Bóg przyprowadził tu tych, którzy mają tu być, aby to On sam szedł przed nami, a nie za nami. Chwała Bogu za wszystko.

Wojtek Siemieńczuk: To ja jestem tą osobą, która planowała wcześniejszy wyjazd, w środę, ze względu na pracę, ale Pan Bóg dokonał zmian i zostałem z żoną do końca rekolekcji i jestem wdzięczny za to Panu Bogu. Te rekolekcje są następnym punktem w moim życiu. Są kamieniem milowym. Chwała Panu.

Dorotka: Pan Bóg zabrał moją troskę o te rekolekcje. W czasie tych rekolekcji Pan Bóg cały czas zabierał moje troski. Kiedy zabłądziłyśmy z Ulą w puszczy, zaczęłyśmy się modlić i wówczas przyszedł pokój, że Pan Bóg pomoże, przekonanie, że gdzieś dotrzemy. W czasie rekolekcji Bóg uczył mnie wiary i zaufania. Chwała Panu.

Marcin Sawczuk: Już od jakiegoś czasu pragnieniem mojej żony było znalezienie wspólnoty, ale ja bałem się jakichkolwiek zmian. Jednak teraz stwierdzam, że ciężko jest porządnie żyć bez wspólnoty, bez ludzi z podobnym systemem wartości. Dlatego chciałbym się zapytać: Czy mogę się do was zapisać ? Bałem się wcześniej, że jesteście grupą „starych znajomych”, że ciężko będzie do was wejść, ale widzę, że tak nie jest. Dziękuję za przyjęcie nas bez jakiejkolwiek „oceny wstępnej”. Mały kroczek naprzód został poczyniony. Łagodniej spoglądam na własną żonę.

Jurek: Nasze życie rodzinne zaczęło się poprawiać. Mam pewność, że dzięki Bogu to, co ksiądz mówił trafiało do mnie, było tym, czego szukałem w książkach. Te informacje pozwoliły mi zrozumieć naukę, zobaczyć prowadzenie w naszej rodzinie.

Reklamy
 

One response to “Świadectwa

  1. ZDZISŁAW

    Kwiecień 27, 2013 at 10:25 pm

    TE ŚWIADECTWA, KTÓRE CZYTAM,BUDZĄ MOJĄ UFNOŚĆ, WBREW WSZYSTKIEMU.W TEJ CHWILI TAKI NASZ UDZIAŁ W PODOBNYCH REKOLEKCJACH PO LUDZKU JEST NIEMOŻLIWY, ALE WIELU LUDZI MODLI SIĘ ZA NAS I RÓŻNE WSPÓLNOTY I WIERZĘ,ŻE DANE NAM BĘDZIE BRAĆ UDZIAŁ W TYCH LUB PODOBNYCH REKOLEKCJACH. NIE WIERZĘ, ŻEBY PAN BÓG ZOSTAWIŁ NAS NA PASTWĘ LOSU I POŻARCIE NAS PRZEZ SMOKA ZŁEGO. WIERZĘ,ŻE JAK PRZYNAJMNIEJ JA BĘDĘ SIĘ MODLIŁ W NASZEJ INTENCJI I W INTENCJI INNYCH MAŁŻEŃSTW POTRZEBUJĄCYCH RÓWNIEŻ MODLITWY TO I MY BĘDZIEMY MOGLI ZŁOŻYĆ PODOBNE ŚWIADECTWO I TAK NIECH SIĘ STANIE I CHCIAŁOBY SIĘ POWIEDZIEĆ TUTAJ AMEN.

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: